Pro koho

 

V ADÁMEK OPTIKA najdete brýle pro každého, kdo za své peníze žádá kvalitní produkty.

Máme brýle pro děti, a to od nejmenších miminek až po juniory. Najdete u nás také brýle pro dámy i pány, včetně těch na drobné i větší hlavy.

Pro vaši image jsou brýle důležitým módním doplňkem. Vhodně zvolená obruba může velmi ovlivnit vaše působení na okolí. S ohledem na to a jedinečnost každého obličeje, vám rádi pomůžeme s výběrem padnoucích obrub se zaměřením na vaše individuální potřeby a typ brýlových čoček, který je do nich třeba vsadit.

Pro alergiky máme celou řadu variant hypoalergeních materiálů jak z kovu, tak z plastových materiálů.

Pro ty, kdo nepotřebují dioptrické brýle, můžeme vytvořit skvěle vypadající módní doplněk, který může chránit oči a snižovat únavu při práci u PC nebo usnadnit očím náročné chvíle při řízení. Vše také umíme v dioptrické variantě.

Máte nějaký speciální požadavek? Přijďte se k nám zeptat, rádi vám poradíme.

Brýle lze samozřejmě dělit na pánské, dámské, juniorské a dětské. V naší optice najdete kompletní nabídku včetně úplně nejmenších obrub pro miminka.

Další způsob dělení brýlí je podle vzdálenosti, pro kterou jsou brýle konstruovány. Mohou to být brýle do dálky (více než 6 m) , dále pak brýle na střední vzdálenost (6 m – 1 m) a brýle na blízko (1 m – 0,25 m).

Brýle do dálky mohou být se spojnými (znaménko +) i s rozptylnými čočkami (znaménko -). Toto závisí na konkrétním typu refrakční vady, kterou máte. Takové brýle používáme celodenně nebo podle doporučení lékaře či optometristy (např. při řízení, ve škole, na televizi, v kině).

Brýle na střední vzdálenost se používají především při pohybu v místnosti či při práci s počítačem. Jsou konstruovány na kratší vzdálenost než brýle do dálky. Tato korekce je vždy kladná, nicméně zda má brýlová čočka hodnotu + či – závisí na základní korekci do dálky. Obvykle bývají předepisovány až po té, co se objeví potíže do blízka.

Brýle do blízka se používají především na čtení nebo při činnostech na krátké vzdálenosti, zhruba od 1 m do 20 cm. Jedná se o tzv. presbyopickou korekci. Předepisuje se, pokud se objeví obtíže při práci do blízka. Opět je korekce kladná, ale stejně jako u brýlí na střední vzdálenost, je hodnota výsledné korekční čočky závislá na typu korekce do dálky.

Pokrok současné technologie umožňuje spojit korekci pro všechny pracovní vzdálenosti do jediných brýlí. Takovým brýlím pak říkáme progresivní (multifokální). Lze také spojit pouze korekci pro střední a blízkou pracovní vzdálenost. Takovým brýlím pak říkáme degresivní, často také kancelářské či pracovní brýle.