Zamlžené brýle

Brýle + rouška = zamlžování… A nebo ne?

Zamlžování brýlí je způsobené tím, že rouška vám v horní části nesedí a teplý vzduch je při výdechu vháněn přímo na brýlové čočky, kde kondenzuje, a tím je zamlžuje.

Rada je tedy jednoduchá, roušku mějte nasazenou vždy tak, abyste co nejvíce utěsnili horní část roušky pod očima. Roušku vytáhněte co nejvýše na nos, ale jen tak, aby se nedostala do očí, a pokud máte roušku vybavenou tvarovacím drátem, což je v tomto případě ideální, ohněte ho podle tvaru vašeho nosu a lícních kostí. Brýle pak usaďte na roušku anebo nad ni. Pokud máte roušku bez drátku, můžete ji na nose fixovat samotnými brýlemi. Nosník roušku přidrží na nose, zároveň pomůže zmenšit větrací otvory kolem lícních kostí a zmírnit zamlžování brýlových čoček.

Účinek můžete umocnit použitím spreje nebo utěrky proti zamlžování brýlí.

Spreje a utěrky proti zamlžování

 

Spreje i utěrky proti zamlžování se používají vždy pouze na čisté brýlové čočky.

Brýle udržujte v čistotě, a to nejen skla, ale i obruby. K tomu vám postačí teplá voda (max. 40°C) s kapkou obyčejného jaru nebo jiného prostředku na nádobí. Brýle jemně umyjte v tomto roztoku jen za použití vašich prstů a opláchněte pod čistou tekoucí vodou. Pak je osušte jemným mikrovláknem určeným na brýlové čočky anebo jinou jemnou bavlněnou tkaninou. Místo jarové vody můžete použít i vhodný sprej na čištění brýlových čoček.

Utěrka NO FOG

Utěrka No Fog je vhodná pro všechny typy čoček a je určená pro opakované použití, až 200x. Brýle po aplikaci vydrží 8 – 12 hodin bez zamlžení.

Brýlové čočky nejprve důkladně vyčistěte čistícím sprejem nebo jarovou vodou a vysušte klasickým mikrovláknem. Potom použijte No Fog utěrku z obou stran čočky. Po použití mikrovlákno uschovejte v igelitovém sáčku, aby neztratilo svoji účinnost a bylo připravené pro další použití.

Utěrku No Fog nikdy NEPERTE! Ztratila by svou účinnost. Účinnost může být ovlivněna také špatnou aplikací a jinými okolnostmi.

Sprej NO FOG

No Fog je speciální sprej zabraňující zamlžení čoček. Neobsahuje alkohol a je vhodný pro použití na čočky s jakoukoli povrchovou úpravou (např. s antireflexem).

Brýlové čočky nejprve důkladně vyčistěte čistícím sprejem nebo jarovou vodou a vysušte klasickým mikrovláknem. Potom použijte sprej No Fog a aplikujte ho na brýlové čočky z obou stran. Sprej nechte zaschnout (může to trvat i několik minut) a poté rozleštěte jelenicí. Podrobnější návod vám ukáže toto krátké video:

Vše potřebné k ošetření vašich brýlí zakoupíte v naší oční optice.