Pomůcky pro slabozraké

Jako jediná optika v regionu spolupracujeme se specializovaným pracovištěm oční kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, které se zabývá výběrem vhodných optických kompenzačních pomůcek pro slabozraké pacienty.

Úzce spolupracujeme s Tyflocentrem a Tyfloservisem v Hradci Králové a zprostředkováváme veškerý optický sortiment pomůcek pro slabozraké, jako jsou světelné a digitální lupy, lupové a dalekohledové brýle, monokuláry apod.

Zde se můžete seznámit s tím, jak postupovat, pokud se domníváte, že vy, nebo někdo z Vašich blízkých, by nějakou kompenzační pomůcku pro zlepšení vidění potřeboval.

Další užitečné informace můžete najít na webových stránkách www.sons.cz a výborné pomocníky pro praktický život i zábavu můžete zakoupit přímo v Prodejnách tyflopomůcek Praha nebo Olomouc nebo na jejich e-shopech.

Některým zrakově postiženým mohou při chůzi venku pomáhat filtrové brýle. Jsou bez dioptrií, ale jejich velikost umožňuje nošení i přes vlastní dioptrické brýle. Čočky jsou zabarveny do oranžova nebo do žluta a filtrují modré rozptýlené světlo, tím zjasňují vidění. Pět typů filtrových brýlí, z celkových osmi, si u nás v optice můžete vyzkoušet a objednat.

Vynikající pomůckou pro čtení a psaní je digitální lupa se zvětšením 4x-32x s velikostí displeje 5“. Tato lupa má celou řadu praktických vlastností. Digitální lupu bohužel již není možné si u nás přímo vyzkoušet, ale objednat ji lze na základě náhledu v katalogu.