Zamlžování brýlí je způsobené tím, že rouška vám v horní části nesedí a teplý vzduch je při výdechu vháněn přímo na brýlové čočky, kde kondenzuje, a tím je zamlžuje.

Rada je tedy jednoduchá, roušku mějte nasazenou vždy tak, abyste co nejvíce utěsnili horní část roušky pod očima. Roušku vytáhněte co nejvýše na nos, ale jen tak, aby se nedostala do očí, a pokud máte roušku vybavenou tvarovacím drátem, což je v tomto případě ideální, ohněte ho podle tvaru vašeho nosu a lícních kostí. Brýle pak usaďte na roušku anebo nad ni. Pokud máte roušku bez drátku, můžete ji na nose fixovat samotnými brýlemi. Nosník roušku přidrží na nose, zároveň pomůže zmenšit větrací otvory kolem lícních kostí a zmírnit zamlžování brýlových čoček.

Účinek můžete umocnit použitím spreje proti zamlžování brýlí.

Brýle udržujte v čistotě, a to nejen skla, ale i obruby. K tomu vám postačí teplá voda (max. 40°C) s kapkou obyčejného jaru nebo jiného prostředku na nádobí. Brýle jemně umyjte v tomto roztoku jen za použití vašich prstů a opláchněte pod čistou tekoucí vodou. Pak je osušte jemným mikrovláknem určeným na brýlové čočky anebo jinou jemnou bavlněnou tkaninou.